پستانداری بزرگ در جنگل آفریقا زندگی می کند


پستانداری بزرگ در جنگل آفریقا زندگی می کند

پستانداری بزرگ که در جنگل های افریقا زندگی میکند: گوریل


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

پستانداری بزرگ که در جنگل های افریقا زندگی میکند

پستانداری بزرگ که در جنگل های افریقا زندگی میکند

گوریل

۰ زبان expa ded collapsed

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب

تصویر منتخب ۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱

کرگدن هندی (نام علمی Rhi oce os u ico is) بزرگ‌ترین گونهٔ کرگدن در آسیا می‌باشد. زیستگاه آنها علفزارها و مردابها هستند و همانطور که از نامشان پیداست در شمال هند و نپال زندگی می‌کنند. در حال حاضر تعداد کرگدنهای هندی در حدود ۴۰۰۰ عدد می‌باشد. آنها در قدیم در شرق پاکستان، در تمامی مناطق شمالی هند و جنوب نپال یافت می‌شدند.

تصویر منتخب ۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲

خفاش میوه‌خوار پوزه‌کوتاه کوچک (نام علمی: Cy op e us b achyo is) نوعی خفاش میوه‌خوار است که درجنوب هند، سری لانکا، بنگلادش و کشورهای آسیای جنوب‌شرقی زندگی می‌کند. این گونه خفاش به میوه انبه علاقه زیادی دارد. وزن نوع بالغ این گونه ۲۱ تا ۳۵ گرم است.

تصویر منتخب ۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳

ایمپالا گاوسانی با جثه متوسط است که در آفریقا زندگی می‌کند. نام ایمپالا از واژه‌ای در زبان زولو به معنای «آهو» می‌آید. این جانوران در ساواناها و بیشه‌های متراکم در کنیا، تانزانیا، سوازیلند، موزامبیک، شمال نامیبیا، بوتسوانا، زامبیا، زیمبابوه، جنوب آنگولا، شمال شرق آفریقای جنوبی، و اوگاندا یافت می‌شوند. تعداد ایمپالاهای موجود در آفریقا تا ۲ میلیون عدد تخمین زده شده است.

تصویر منتخب ۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴

گاو وحشی پستانداری گاوسان از سرده Co ochae es سم‌داران است.

تصویر منتخب ۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵

گربه دشتی یا گربهٔ وحشی (Felis silves is) عضوی از خانوادهٔ گربه‌سانان، سردهٔ گربه‌ها است که در غرب آسیا و قسمت‌هایی از اروپا و آفریقا زندگی می‌کند. گربه وحشی از پستانداران و پرندگان کوچک تغذیه می‌کند و در محیط‌های مختلفی از جمله مراتع بی‌درخت تا جنگل‌های انبوه توانایی زندگی دارد.

تصویر منتخب ۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶

سمور آبی نام سیزده گونه جانوری نیمه‌آبزی و گوشتخوار از راستهٔ پستانداران است.

تصویر منتخب ۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷

گوریل غربی سرزمین های پست (به انگلیسی: Wes e lowla d go illa) با نام علمی Go illa go illa go illa نام یک گوریل غربی است که در جنگل ها و مناطق کوهستانی آفریقای مرکزی در کشور های آنگولا،کامرون،جمهوری آفریقای مرکزی،کامرون،گینه استوایی و گابن زندگی می کند.این نوع گوریل در باغ وحش ها نیز یافت می شوند.در گوریل های نر بیماری های قلبی-عروقی و بیماری کاردیومیوپاتی رایج است.

تصویر منتخب ۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸

ببر سیبری (Pa he a ig is al aica) یا ببر آمور یکی از زیرگونه‌های ببر است که در گذشته در بخش‌های وسیعی از شرق و مرکز آسیا و شرق روسیه می‌زیست اما امروزه تنها در منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق سیبری زندگی می‌کند. ببر سیبری بزرگترین زیرگونهٔ ببر و بزرگترین گربه‌سان زندهٔ جهان است. ببر منقرض‌شده مازندران (ببر خزر) نزدیکترین نوع ببر به ببر سیبری است و مطالعات ژنتیکی جدید حکایت از آن دارد که این دو را حتی می‌توان یک زیرگونه محسوب کرد.

تصویر منتخب ۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹

خرس کوآلا یا شغال درختی جانوری گیاهخوار و کیسه‌دار و بومی استرالیا است. نزدیکترین جانور به کوآلا از نظر ظاهر وامبَت است. آن‌ها روزها بر روی شاخه‌های پهن اکالیپتوس می‌خوابند و بچه‌شان را هم آنجا به دنیا می‌آورند. کوالاها ۱۸ ساعت از شبانه روز را در خواب می‌گذرانند.

تصویر منتخب ۱۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۰

وامبت ها پستانداران کیسه داری هستند که نزدیک ترین خویشاوند آنها کوآلا است. اما وامبت‌ها، برخلاف کوآلاها، فقط بر روی زمین زندگی می‌کنند و نقب می‌زنند.

تصویر منتخب ۱۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۱

خرس کوآلا یا شغال درختی جانوری گیاهخوار و کیسه‌دار و بومی استرالیا است. نزدیکترین جانور به کوآلا از نظر ظاهر وامبَت است. آن‌ها روزها بر روی شاخه‌های پهن اکالیپتوس می‌خوابند و بچه‌شان را هم آنجا به دنیا می‌آورند. کوالاها ۱۸ ساعت از شبانه روز را در خواب می‌گذرانند.

تصویر منتخب ۱۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۲

فیل یا پیل نام حیوانی بزرگ‌جثه از راسته خرطوم‌داران (P oboscidea) از خانواده فیلان (Elepha idae) است که بیشتر بومی هندوستان و آفریقا می‌باشد.

تصویر منتخب ۱۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۳

بابون زیتونی (به انگلیسی: Olive baboo ) یک نوع میمون دم‌کوتاه از خانواده میمون دنیای قدیم است. این گونه از میمون‌ها از سرده انترها و در راسته نخستییان بوده و در بیش از ۲۵ کشور قاره آفریقا زیست می‌کند. بابون زیتونی در محیط‌های مختلفی چون بیابانی، جنگلی و کوهستانی یافت می‌شود.

تصویر منتخب ۱۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۴

دیک‌دیک کرک (نام علمی: Madoqua ki kii) گونه‌ای از دیک‌دیک است که در شرق و جنوب‌غربی آفریقا زندگی می‌کند. طول این گونه تا ۷۰ سانتی متر و وزن آن تا ۷ کیلوگرم (حدود ۱۵ پوند) می‌رسد. قد آن تا شانه ۳۵ تا ۴۵ سانتی متر است. سر دیک‌دیک کرک قهوای_قرمز است. طول دم دیک‌دیک کرک ۳٫۵ تا ۵٫۵ سانتی متر است. طول عمر دیک‌دیک کرک کمتر از ۱۰ سال است. صدای شبیه دیک – دیک از ماده این گونه به گوش می‌رسد که وجه تسمیه این جانور است.

تصویر منتخب ۱۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۵

توله نارس کانگورو

تصویر منتخب ۱۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۶

شیر (نام علمی: Pa he a leo) پستانداری گوشتخوار از سردهٔ پلنگیان خانوادهٔ گربه‌سانان است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد؛ این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ‌جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است.

تصویر منتخب ۱۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۷

شیر (نام علمی: Pa he a leo) پستانداری گوشتخوار از سردهٔ پلنگیان خانوادهٔ گربه‌سانان است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد؛ این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ‌جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است.

تصویر منتخب ۱۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۸

خوکچه هندی جانوری است که انگلیسی‌ها آن را خوک گینه (Gui ea pig) می‌نامند. اما این حیوان نه به خوکها ربطی دارد نه به هندوستان نه حتی به گینه؛ بلکه این حیوان جونده‌ای خون گرم است که از خویشاوندان خرگوش به‌شمار می‌آید.

تصویر منتخب ۱۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۱۹

خر یا اُلاغ یا درازگوش (Equus af ica us asi us) حیوانی است از دستهٔ چهار پایان. این حیوان اهلی است و انسان‌ها از آن به عنوان بارکش استفاده می‌کنند. خر در فرهنگ عامیانهٔ ایران نماد حماقت است.

تصویر منتخب ۲۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۰

خرس قهوه‌ای نوعی خرس بزرگ است که در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی و شمال اورآسیا پراکنده است. وزن این گونه از ۷۰ تا ۷۸۰ کیلوگرم متغیر است و بزرگ‌ترین زیرگونهٔ آن خرس کودیاک در قامتی هم‌اندازهٔ خرس قطبی با وی بر سر عنوان بزرگ‌ترین گونهٔ خرس و بزرگ‌ترین حیوان شکارچی روی زمین رقابت می‌کند.

تصویر منتخب ۲۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۱

خرگوش اروپایی گونه‌ای از خرگوش بومی جنوب غربی اروپا (اسپانیا و پرتغال) و شمال غربی آفریقا است. کاهش جمعیت خرگوش‌های اروپایی باعث کاهش متقابل جمعیت شکارچی‌های وابسته مانند سیاه‌گوش ایبری و عقاب شاهی اسپانیایی شده است.

تصویر منتخب ۲۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۲

غژگاو یا یاک (به انگلیسی: Yak) گونه‌ای گاو موبلند است که دمی مانند اسب دارد و در مناطق افغانستان، هیمالیا، فلات تبت و مغولستان زندگی می‌کند.

تصویر منتخب ۲۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۳

ببر (به انگلیسی: Pa he a Tig is) جانوری در خطر انقراض از تیرهٔ گربه‌ایان است که طول قامت آن به ۳٫۳ متر و وزن آن به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم می‌رسد و بزرگ‌ترین گونه از این تیره به شمار می‌رود.

تصویر منتخب ۲۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۴

میرکت (به آفریکانس: Mee ka ) یا سوریکات (به انگلیسی: su ica e) پستانداری کوچک و گوشتخوار است که در تیره خدنگ قرار دارد. معنی واژه میرکات در زبان هلندی، «گربه دریاچه» است، با این همه میرکت‌ها در زمین‌های خشک و مراتع آفریقا و نه در باتلاق‌ها زندگی می‌کنند. آنها هنگامی که بخواهند اطراف خود را برای در امان ماندن از شکارچیان در نظر بگیرند، به طرز قابل توجهی روی دو پای خود می‌ایستند و این از ویژگی‌های معروف میرکت هاست.

تصویر منتخب ۲۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۵

بز (نام علمی: Cap a aegag us hi cus) حیوانی است اهلی از راستهٔ زوج‌سُمان (A iodac yla)، خانوادهٔ گاوسانان (Bovidae)، زیرخانوادهٔ بزیان (Cap i ae)، جنس بزها (Cap a).

تصویر منتخب ۲۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۶

پاندای سرخ یا ریز پاندا یا (Ailu us fulge s) گربه درخشان یک پستاندار گیاه‌خوار است و مانند خویشاوند دیگر خود خرس پاندا متخصص خوردن گیاه بامبو است. کمی از گربه خانگی بزرگتر و طولش ۴۰ تا ۶۰ سانتیمتر است و وزنش بین ۳ تا ۶ کیلوگرم است. پاندای سرخ بومی هیمالایا، بوتان، جنوب چین، هند، لائوس، نپال و برمه می‌باشد. همچنین این حیوان نماد خوش یمنی فستیوال بین‌المللی «دارجلینگ» می‌باشد. یک تخمین جمعیت آنها را کمتر از ۲٬۵۰۰ حیوان بالغ می‌داند. ادامه یافتن کاهش جمعیت این حیوان به خاطره قطعه قطعه شدن زیستگاه‌های این جانوران می‌باشد.

تصویر منتخب ۲۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۷

گراز یا خوک وحشی اورآسیا نوعی خوک است که نیای بیشتر خوک‌های اهلی به‌شمار می‌رود. این حیوان بومی بیشتر مناطق شمالی و مرکزی اروپا، نواحی مدیترانه‌ای (از جمله کوه‌های اطلس در شمال آفریقا) و بیشتر مناطق آسیا است.

تصویر منتخب ۲۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۸

ویسنت(به انگلیسی: Wise ) یا گاومیش کوهان‌داراروپایی گونه از گاو میش کوهان‌دار آمریکایی اروپاست.در حدود ۲،۸ تا ۳ متر طول و ۱،۸ به ۲ متر ارتفاع دارد و وزن آن تا ۳۰۰ کیلوگرم می‌رسد

تصویر منتخب ۲۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۲۹

گاو پستانداری است سُم‌دار، نشخوارکننده و تهی‌شاخ از راسته زوج‌سُمان، از خانواده گاوسانان. خانوادهٔ گاوسانان در برگیرندهٔ چندین سرده است که سردهٔ Bos همهٔ گاوها و گاومیشها را در بر می‌گیرد.

تصویر منتخب ۳۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۰

سنجاب یکی از انواع جوندگان است از خانواده سنجابان (Sciu idae) و جنس آن جنس سنجاب‌ها (Sciu us) نام دارد.

تصویر منتخب ۳۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۱

شیر (نام علمی: Pa he a leo) پستانداری گوشتخوار از سردهٔ پلنگیان خانوادهٔ گربه‌سانان است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد؛ این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ‌جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است.

تصویر منتخب ۳۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۲

روباه سرخ (نام علمی: Vulpes vulpes) که به نام روباه معمولی نیز معروف است در بسیار از نقاط دنیا از جمله آسیا و شمال آفریقا و اروپا و آمریکا و حتی در استرالیا پراکنده شده است.

تصویر منتخب ۳۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۳

زرافه (نام علمی: Gi affa camelopa dalis) یک جانور آفریقایی پستاندار دارای پنجه و سم از سردهٔ زرافگان، بلندقدترین حیوان زمین و بزرگترین نشخوارکننده‌است. به این جانور شتر گاو پلنگ نیز می‌گویند. زرافه ویژگی‌های خاصی دارد برای مثال سر و گردن دراز این جانور بسیار خاص است. قد زرافه به ۶ متر نیز تجاوز می‌کند و وزن متوسط آن ۱۶۰۰ کیلوگرم برای جنس نر و ۸۳۰ کیلوگرم برای جنس ماده است. این جانور از خانوادهٔ زرافگان است.

تصویر منتخب ۳۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۴

گوزن ختن سیبریایی گونه‌ای گوزن زوج‌سم است که در جنگل‌های کوهستان‌های شمال شرقی آسیا زندگی می‌کند. وجود این گونه در تایگا (منطقه‌ای در جنوب سیبری) معمول است اما در مغولستان، منچوری و شبه جزیره کره هم دیده شده‌است. معمولاً در شب‌ها و آن هم فواصل کوتاه را مهاجرت می‌کنند. بلندی بالای ۲۶۰۰ متر را ترجیح می‌دهد. گونه بالغ آن کوچک است و بین ۷ تا ۱۷ کیلوگرم وزن دارد.

تصویر منتخب ۳۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۵

پلنگ ایرانی (نام علمی: Pa he a pa dus saxicolo ) بزرگترین یا یکی از بزرگترین زیرگونه‌های پلنگ است که بومی غرب آسیا است و در فهرست جانوران «در معرض خطر انقراض» آی‌یوسی‌ان قرار دارد.

تصویر منتخب ۳۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۶

مرال یا گوزن قرمز یا گاو کوهی (Ce vus elaphus) یکی از بزرگ‌ترین انواع گوزن است که بومی اروپا، آسیای صغیر، غرب آسیا و آسیای میانه و شمال آفریقا می‌باشد.

تصویر منتخب ۳۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۷

گاومیش آفریقایی یا بوفالوی آفریقایی گاوسانی بزرگ‌جثه ساکن آفریقا است. این گونه ارتباط نزدیکی با گاومیش آبی وحشی ندارد و پیشینه‌اش در ابهام است. به دلیل طبیعیت غیرقابل پیشبینی این جانور امکان اهلی کردن آن همچون گاومیش آبی آسیایی اهلی وجود نداشته است.

تصویر منتخب ۳۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۸

بابون مقدس (به انگلیسی: Hamad yas baboo ) یک نوع میمون دم‌کوتاه از خانواده میمون دنیای قدیم است. این گونه از میمون‌ها از سرده انترها و در راسته نخستینیان بوده و در شاخ آفریقا و جنوب‌غربی شبه جزیره عربستان زیست می‌کند. این جاندار در مصر باستان از تقدس خاصی در باورهای دینی مردم آن دوران برخوردار بود و از این رو آن را بابون مقدس می‌نامند.

تصویر منتخب ۳۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۳۹

گربه ایرانی

تصویر منتخب ۴۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۰

شارولز نوعی نژاد گوشتی گاو است. نژاد و اصالت این گاو به منطقه شارول فرانسه بازمی‌گردد. گاوهای شارولز دارای عضلات و ماهیچه‌های قدرتمندی هستند. رنگ پوست نژاد شارولز غالباً سفید است.

تصویر منتخب ۴۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۱

شیطان تاسمانی (نام علمی: Sa cophilus ha isii) پستانداری کیسه‌دار است که در جنگل‌های تاسمانی زندگی می‌کند. در گذشته این جانور در سراسر خاک استرالیا و تاسمانی یافت می‌شد، امّا با ورود انسان‌ها نسل آن در استرالیا منقرض شد و واپسین نمونه‌های این جانور در نزدیک ۵۰۰ سال پیش از میان رفتند و تاسمانی، که جزیره‌ای بسیار کوچکتر از استرالیا واقع در جنوب شرقی آن است، تنها منطقه‌ای شد که آن‌ها در آن به بقا ادامه دادند.

تصویر منتخب ۴۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۲

گوسفند سوالدیل نژادی از گوسفند می‌باشد که نامش را از دره سوالدیل واقع در شهرستان یورکشایر بریتانیا گرفته‌است. این نژاد بیشتر در مناطق مرتفع، واقع در مرکز انگلستان زندگی می‌کنند.

تصویر منتخب ۴۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۳

شیر (نام علمی: Pa he a leo) پستانداری گوشتخوار از سردهٔ پلنگیان خانوادهٔ گربه‌سانان است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد؛ این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ‌جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است.

تصویر منتخب ۴۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۴

فیل دریایی یک جانور بزرگ است که در سرده Mi ou ga قرار دارد.

این جانور در سواحل اقیانوس آرام مانند کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا زندگی می‌کند و نسبت به جانوران هم خانواده خود در قطب جنوب کمی کوچک‌تر است.

طول متوسط فیل دریایی ۴٬۹ متر و وزن آن ۳۰۰۰ کیلوگرم است.

تصویر منتخب ۴۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۵

اسب یکی از دو زیرگونه‌های اسب وحشی (Equus fe us) است. این جانور پستاندار و فَردسُم است و به تیره اسبیان تعلق دارد. فرگشت اسب از ۴۵ تا ۵۵ میلیون سال پیش به این سو آغاز شده است، گذشتهٔ اسب‌های بزرگ و تک‌سم امروزی به جانورانی کوچک‌جثه و چندسم باز می‌گردد. نزدیک به ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد انسان تلاش کرد تا اسب را اهلی کند. گمان بر این است که تا سال ۳۰۰۰ پیش از میلاد اسب‌های اهلی در جاهای گوناگونی از زمین حضور داشتند. اسب‌های زیرگونهٔ caballus اهلی شده‌اند، اگرچه بسیاری از آن‌ها در طبیعت آزاد زندگی می‌کنند. البته اسب‌هایی وجود دارند که هرگز اهلی نشده‌اند؛ برای نمونه اسب شوالسکی تنها زیرگونه‌ای است که واقعاً تاکنون وحشی باقی‌مانده است.

تصویر منتخب ۴۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۶

سگ (نام علمی: Ca is lupus familia is) زیرگونهٔ اهلی گرگ‌ها و پستانداری از راستهٔ سگ‌سانان است. سگ نخستین جانوری است که به دست انسان اهلی شد و انسان‌ها به طور گسترده‌ای این حیوان را برای انجام کارهای گوناگون، شکار و به عنوان حیوان مونس و همدم نگهداری کرده‌اند.

تصویر منتخب ۴۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۷

سنجاب یکی از انواع جوندگان است از خانواده سنجابان (Sciu idae) و جنس آن جنس سنجاب‌ها (Sciu us) نام دارد.

تصویر منتخب ۴۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۸

بوفالوی آمریکایی (به انگلیسی: Ame ica biso ) نوعی گاو وحشی بومی قاره آمریکای شمالی است. این جانور از سرده‌های بیزون به شمار می‌رود.

تصویر منتخب ۴۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۴۹

یوزپلنگ یا یوز (نام علمی: Aci o yx juba us)، جانوری مهره‌دار و پستاندار از راستهٔ گوشتخواران، خانوادهٔ گربه‌سانان است. این جانور در گذشته در بیشتر مناطق آفریقا و گستره وسیعی از آسیای مرکزی و شبه‌قاره هند یافت می‌شد، اما امروزه با کاهش شدید جمعیت روبرو شده‌است. از میان دو زیرگونهٔ اصلی یوزپلنگ، یکی از زیرگونه‌ها که با نام «یوزپلنگ آسیایی» یا «یوزپلنگ ایرانی» شناخته می‌شود در خطر جدی انقراض است و تعداد کمی از آن در دشت‌های مرکزی ایران به بقا ادامه می‌دهند.

تصویر منتخب ۵۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۰

پلنگ (نام علمی: ‘Pa he a pa dus’) جانوری از خانوادهٔ گربه‌سانان و کوچک‌ترین حیوان در میان سه گربهٔ بزرگ در سردهٔ پلنگیان است که شیر، ببردو عضو دیگر آنند. زیستگاه پلنگ در گذشته از آفریقای جنوبی تا کره در سراسر آفریقا و جنوب آسیا پراکنده بود.

تصویر منتخب ۵۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۱

خرس قطبی (نام علمی: ‘U sus ma i imus’) خرس بزرگی است که معمولاً در قطب شمال زندگی می‌کند. این خرس معمولاً به عنوان خرس سفید یا خرس شمالی نیز شناخته می‌شود.

خرس قطبی فقط در قطب شمال زندگی می‌کند و بیشتر عمرش را روی یخهای شناور می‌گذراند. این حیوان بزرگترین جانور گوشتخوار خشکی و بزرگترین عضو خانواده خرسهاست و با سرمای اقیانوس منجمد شمالی به خوبی سازگار شده است. این حیوان در سنین بین ۴ تا ۸ سالگی بالغ و آماده تولید مثل می‌شود و هر بار یک تا سه توله به دنیا می‌آورد و ۲۵ تا ۳۰ سال عمر می‌کند.

تصویر منتخب ۵۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۲ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۲

تصویر منتخب ۵۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۳ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۳

تصویر منتخب ۵۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۴ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۴

تصویر منتخب ۵۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۵ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۵

تصویر منتخب ۵۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۶ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۶

تصویر منتخب ۵۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۷ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۷

تصویر منتخب ۵۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۸ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۸

تصویر منتخب ۵۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۹ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۵۹

تصویر منتخب ۶۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۰ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۰

تصویر منتخب ۶۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۱ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۱

تصویر منتخب ۶۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۲ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۲

تصویر منتخب ۶۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۳ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۳

تصویر منتخب ۶۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۴ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۴

تصویر منتخب ۶۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۵ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۵

تصویر منتخب ۶۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۶ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۶

تصویر منتخب ۶۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۷ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۷

تصویر منتخب ۶۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۸ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۸

تصویر منتخب ۶۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۹ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۶۹

تصویر منتخب ۷۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۰ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۰

تصویر منتخب ۷۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۱ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۱

تصویر منتخب ۷۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۲ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۲

تصویر منتخب ۷۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۳ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۳

تصویر منتخب ۷۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۴ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۴

تصویر منتخب ۷۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۵ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۵

تصویر منتخب ۷۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۶ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۶

تصویر منتخب ۷۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۷ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۷

تصویر منتخب ۷۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۸ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۸

تصویر منتخب ۷۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۹ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۷۹

تصویر منتخب ۸۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۰ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۰

تصویر منتخب ۸۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۱ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۱

تصویر منتخب ۸۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۲ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۲

تصویر منتخب ۸۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۳ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۳

تصویر منتخب ۸۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۴ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۴

تصویر منتخب ۸۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۵ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۵

تصویر منتخب ۸۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۶ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۶

تصویر منتخب ۸۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۷ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۷

تصویر منتخب ۸۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۸ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۸

تصویر منتخب ۸۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۹ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۸۹

تصویر منتخب ۹۰

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۰ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۰

تصویر منتخب ۹۱

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۱ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۱

تصویر منتخب ۹۲

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۲ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۲

تصویر منتخب ۹۳

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۳ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۳

تصویر منتخب ۹۴

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۴ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۴

تصویر منتخب ۹۵

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۵ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۵

تصویر منتخب ۹۶

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۶ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۶

تصویر منتخب ۹۷

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۷ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۷

تصویر منتخب ۹۸

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۸ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۸

تصویر منتخب ۹۹

درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۹ درگاه:پستاندارانتصویر منتخب۹۹

پستانداری بزرگ در جنگل آفریقا زندگی می کند

    نظرات بسته شده اند

مطلب بعدی مطلب قبلی