هادی رضوی داماد کیست


هادی رضوی داماد کیست

۰ زبان expa ded collapsed سید محمدهادی رضوی سیدمحمدهادی رضوی (متولد فروردین ۱۳۶۳ در تهران) مدیرعامل گروه اقتصادی به نام فاطمی و از متهمین اصلی پرونده اختلاس در بانک سرمایه می‌باشد. محتویات زندگی هادی رضوی در فروردین ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد. وی فارغ‌التحصیل مدارس حزب مؤتلفه اسلامی منتسب به جناح اصولگرای سنتی بوده […]


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

۰ زبان expa ded collapsed

سید محمدهادی رضوی

سیدمحمدهادی رضوی (متولد فروردین ۱۳۶۳ در تهران) مدیرعامل گروه اقتصادی به نام فاطمی و از متهمین اصلی پرونده اختلاس در بانک سرمایه می‌باشد.

محتویات

زندگی

هادی رضوی در فروردین ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد. وی فارغ‌التحصیل مدارس حزب مؤتلفه اسلامی منتسب به جناح اصولگرای سنتی بوده و روابط بسیار نزدیکی با مهرداد بذرپاش دارد. او داماد محمد شریعتمداری وزیر رفاه دولت حسن روحانی می‌باشد.

فعالیت‌های اقتصادی

هادی رضوی به همراه پدرش سعید رضوی از فعالین در عرصه‌های مختلف اقتصادی بودند. وی در سال ۱۳۹۳ و در زمان ثبت نام برای اتاق بازرگانی تلاش خود را ایجاد یک لابی شیعه اعلام کرد.۱

فعالیت‌های نفتی

در عرصه نفتی محمدهادی رضوی فروش روغن (سوخت) کشتی به «شرکت ملی نفتکش ایران» و فروش روغن خودرو و گریس به «ایران خودرو» را به نمایندگی و واسطه گری از شرکت «نفت پارس» بر عهده داشت. این شرکت از شرکت‌های وابسته به «ستاد اجرایی فرمان امام» است؛ که محمد شریعتمداری، پدر همسر محمدهادی رضوی، عضو هیئت امنای این ستاد می‌باشد.۲

گروه اقتصادی فاطمی

محمدهادی رضوی مسوولیت گروه اقتصادی موسوم به فاطمی را برعهده دارد. این هلدینگ شامل چندین مؤسسه و کارخانه مانند شرکت صنایع آینده سازان فاطمی نوین، سیستم‌های رسانه‌ای فاطمی، ماشین‌های اداری فاطمی و کارخانجات فاطمی است.

فعالیت‌های سینمایی و فرهنگی

رضوی وی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم مدافعان حرم بوده و ریاست شرکت تصویرگستر پاسارگاد را دارد.

امور سینمایی و سریال سازی

شرکت تصویرگستر پاسارگاد که ریاست هیئت مدیره آن را سید محمد امامی بر عهده داشت، از شرکت‌هایی است که با سید محمد هادی رضوی در ارتباط بوده و وی در راستای همراهی با این مؤسسه در فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی سرمایه‌گذاری یا تهیه کنندگی را بر عهده داشته‌است؛ که فیلم‌های شهرزاد و شاهگوش از این جمله هستند.

جشنواره فیلم مدافعان حرم

او همچنین برگزار کننده و عضو شورای سیاستگزاری جشنواره نخستین دوره جشنواره فیلم مدافعان حرم بود.۳۴۵

پرونده بانک سرمایه

با آغاز بررسی پرونده متهمین به اختلاس در بانک سرمایه نام رضوی نیز در بین این افراد به عنوان متهم اعلام شد. بنا به دادنامه منتشره وی در این پرونده متهم به فروش اموال به مبلغ بالاتر از میزان واقعی و عدم بازپرداخت وام بانکی می‌باشد.۶ بنا به دادنامه صادره و به نقل از قهرمانی، نماینده دادستان، «هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه، بدون تودیع وثیقه ۱۰۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه و ۱۰۴ میلیارد تومان از بانک‌های دی، اقتصاد نوین، مسکن و تجارت دریافت کرده‌است.» و همچنین «رضوی در ازای دریافت ۲۸۵ میلیون تومان، تبلیغات بانک سرمایه را در خبرگزاری فارس انجام می‌داده‌است.» بنا به گفته نماینده دادستان «هادی رضوی بخشی از پول‌های خود را به حساب شرکت‌هایی ریخته که به اسم افراد کارتن‌خواب تأسیس شده بود.»۷

در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۸، سخنگوی قوه قضاییه خبر داد که هادی رضوی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور به ۲۰ سال حبس، رد مال، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده‌است.

حمایت از مهرداد بذرپاش

سید محمدهادی رضوی، پس از انتقاداتی که مهرداد بذرپاش به اتهام جعل سابقه کار و سوابق تحصیلی، منتقدان ریاست او بر دیوان محاسبات کشور، را «مفت‌خور» خوانده‌است. او در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «مهرداد بذرپاش نازنین نمی‌دانم چرا یک عده مفت‌خور ناراحت شدن شرکت همراه اول افتخار داشته باشه مدیری مثل شما داشته باشه… بعضی جوانانی که الان مدیر شدن فکر می‌کنن فقط جوان بودن مهمه بلکه جوان متعهد و انقلابی بودن اهمیت دارد.» او همچنین بیان کرده که بذرپاش برای سال ۱۴۰۰ کاندیدای ریاست جمهوری خواهد شد.۸

گفته می‌شود مهرداد بذرپاش و سید محمدهادی رضوی رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. علی غفاریان مدیرمسوول صراط در همین زمینه در توییتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرده نوشت: «گفته می‌شود سیدهادی رضوی داماد دادگاهی شریعتمداری (وزیر کار) از دوستان نزدیک بذرپاشه و تو انتخابات هم خیلی به ایشون کمک کرده و قراره باز هم کمک کنه. در ایام انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، هادی رضوی به چه دلیل به دفتر بذرپاش تردد می‌کرد؟ به نظرتون این موضوع شفاف سازی بشه بهتر نیست؟»۹

سیدهادی رضوی کیست؟

سیدمحمدهادی رضوی مدیرعامل گروه اقتصادی به نام فاطمی و داماد محمد شریعتمداری وزیر کنونی کار، تعاون و رفاه اجتماعی است که اکنون به اتهام ۱۰۷ میلیارد تومان مال نامشروع در حال محاکمه است. او سی و شش سال سن دارد و ۱۲ سال تحصیلاتش را در مدرسه موتلفه اسلامی گذراند.به گزارش تابناک، محمدهادی رضوی متولد فروردین ۱۳۶۳ در تهران، فرزند سید سعید رضوی، همسر دختر محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم و دانش آموخته مدرسه موتلفه اسلامی است.گروه فاطمی که مدیر عاملی آن بر عهده محمدهادی رضوی است، در برگیرنده چندین مجموعه از جمله شرکت صنایع آینده سازان فاطمی نوین، سیستم‌های رسانه‌ای فاطمی، ماشین‌های اداری فاطمی و کارخانجات فاطمی می‌باشد. تهیه سریال هایی، چون شهرزاد و شاهگوش از جمله تولیدات این موسسه بود.

اظهار نظر رضوی درباره تولید شهرزاد

رضوی پیشتر در مورد سریال شهرزاد و فرایند تولید آن گفته بود: سریال “شهرزاد” بزرگترین و پرهزینه‌ترین مجموعه تاریخ سینما و تلویزیون ایران در بخش خصوصی می‌باشد که با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال تولید شده است.

داماد محمد شریعتمداری

رضوی همواره سعی کرده خود را چهره‌ای مستقل از پدر همسرش نشان دهد، اما در برخی سفر‌های استانی دولت یازدهم در کنار پدرزن خود (محمد شریعتمداری) دیده شده است. او معتقد است داماد وزیر بودن نه تنها جرم نیست، بلکه می‌تواند برای رساندن حرف مردم هم پلی ایجاد کند.

اتهام فساد مالی

روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت سال ۹۸ خبر رسید که دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

در جزئیات این خبر قهرمانی نماینده دادستان افزود: یکی از دریافت کنندگان تسهیلات از بانک سرمایه سید محمدهادی رضوی است که موفق شده از طریق شرکت‌های آینده‌سازان و ره‌پویان کوثر ۶۰ و ۲۰ میلیارد تومان به نام شرکت‌های فوق و بدون تودیع وثیقه تسهیلات دریافت کند و از طریق شرکت شایگان تجارت آتیه با ۳ فقره ضمانت‌نامه، ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدون اعتبارسنجی و تودیع وثیقه دریافت کند و اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانک یادشده را با چالش جدی مواجه کرده است.قهرمانی گفت: همچنین سید محمدهادی رضوی اقدام به خرید چندین ملک در نقاط مرغوب تهران کرده است که ملک موسوم به صبا را در خیابان اندرزگو به مبلغ ۱۹ میلیارد تومان خریداری کرده است و در اسفندماه سال ۹۴ قصد داشته تا از طریق گران‌نمایی بدهی خود را به بانک سرمایه تسویه کند و در این خصوص از شخصی به نام محسن پارسائیان کمک می‌خواهد و کارشناسان فوق پیرو تبانی به میزان بیش از ۴ برابر ارزش واقعی ملک را ارزیابی می‌کند، در حالیکه چند ماه پیش از ارزیابی از قبال تسهیلات بانک سرمایه این ملک را خریداری کرده بود و برای خوش خدمتی محسن پارسائیان، ۳۰۰ میلیون تومان پاداش به وی پرداخت کرده است.وی افزود: متهم سید هادی رضوی ۱۲۰ میلیارد تومان به بانک سرمایه بدهکار بوده و از طریق گران‌نمایی ملک مذکور به مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان، از بانک سرمایه ۵ میلیارد تومان طلبکار شده و چندین چک بابت طلب خود از بانک سرمایه دریافت و بابت طلب خود به شهرداری ارائه کرده است.قهرمانی گفت: متهم رضوی از طریق شرکت آینده سازان ۳ فقره ضمانت‌نامه به میزان ۶۰ میلیارد تومان، ره‌پویان کوثر یک فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان، شایگان تجارت آتیه ۳ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و مجموعاً با توجه به مراتب فوق ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از بانک سرمایه تسهیلات و ضمانت‌نامه دریافت کرده است.نماینده دادستان افزود: در خصوص ملک صبا در خیابان اندرزگو که اقدام به تهاتر کرده است باید گفت که این ملک را حسب ارجاع بازپرس ناحیه ۳۶ تهران به مبلغ ۷۱ میلیارد تومان ارزیابی کرده‌اند و هیأت کارشناسی سازمان بازرسی و کمیته تحقیق و تفحص مجلس ملک را به ۲۶ میلیارد و ۳۰ میلیارد تومان ارزیابی کرده‌اند.

وی گفت: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفر‌های خارجی، خودرو‌های لوکس و ملک کرده است.قهرمانی در ادامه به تشریح مشخصات و عناوین اتهامی متهمان پرداخت و افزود: سید محمدهادی رضوی متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و آزاد با قرار وثیقه است و اتهامات دیگری دارد که در دادگاه صالح رسیدگی خواهد شد.

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

هادی رضوی داماد کیست

    نظرات بسته شده اند