لیفت شقیقه با جراحی


لیفت شقیقه با جراحی

راهنمای مطالعه ممکن است زمانی که به آینه نگاه می‌کنید، با خود فکر کنید که چه می‌شد اگر ابروهای شما کمی بالاتر بود یا چشم‌های شما حالتی کشیده‌تر داشت. شاید هم نگاهی به چین و چروک‌های ریز ناشی ایجادشده در کناره‌های چشم بیندازید و به روش‌های مختلفی برای از بین رفتن آن‌ها فکر کنید. لیفت […]


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

راهنمای مطالعه

ممکن است زمانی که به آینه نگاه می‌کنید، با خود فکر کنید که چه می‌شد اگر ابروهای شما کمی بالاتر بود یا چشم‌های شما حالتی کشیده‌تر داشت. شاید هم نگاهی به چین و چروک‌های ریز ناشی ایجادشده در کناره‌های چشم بیندازید و به روش‌های مختلفی برای از بین رفتن آن‌ها فکر کنید. لیفت شقیقه می‌تواند پاسخی مناسب برای سوالات این‌چنینی باشد که در جلوی آینه از خود می‌پرسید. با استفاده از این عمل برای مدتی طولانی می‌توانید فرم ابروها و چشم‌های خود را کشیده‌تر کرده و جوانی و جذابیت را بار دیگر به چهره خود دعوت کنید.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Tempo al Lif ) فرایندی است که به‌منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن‌ها انجام می‌شود. با این کار می‌توانید به چشم‌ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن‌ها را دوچندان کنید. درواقع با استفاده از لیفت شقیقه چشم‌های شما درشت‌تر به نظر رسیده و فاصله آن‌ها با ابروها نیز متناسب خواهد شد. با استفاده از این روش علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چروک‌های پنجه کلاغی را نیز از بین برد و فرم چشم‌ها را زیبا کرد. بنابراین می‌توان گفت که لیفت شقیقه تنها عملی برای زیباتر کردن جوان‌ها نیست و افرادی که از چین و چروک‌های ایجاد شده در گوشه‌های چشم ناراضی هستند و افزایش سن باعث افتادگی ابروهای آن‌ها شده است نیز می‌توانند این کار را به‌عنوان گزینه‌ای مناسب و کم دردسر برای جوان‌سازی صورت خود در نظر داشته باشند.

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه

افرادی که در اثر افزایش سن یا به هر دلیل دیگری چربی‌های زیر پوست خود را از دست داده و چشمان و ابروهای آن‌ها حالتی افتاده پیدا کرده است، می‌توانند از لیفت شقیقه برای جوان‌سازی چهره خود استفاده کنند. این روش برای از بین بردن چین و چروک‌های پنجه کلاغی نیز بسیار کاربردی است. چین و چروک‌های پنجه کلاغی همان چین‌های ریز اطراف چشم است که باعث می‌شود چشم‌ها فرم طبیعی نداشته باشند و ریزتر به نظر برسند. بنابراین افرادی که از وجود این نوع چروک‌ها در چهره خود ناراضی هستند، می‌توانند با لیفت شقیقه آن‌ها را از بین ببرند.

به‌جز افراد میان‌سال جوانان بالاتر از ۲۲ سال نیز می‌توانند حالت چهره خود را با لیفت شقیقه جذاب‌تر کنند. در کنار این موارد سلامت عمومی فرد داوطلب بسیار مهم است. بهتر است افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند پیش از انجام لیفت شقیقه با پزشک متخصص مشورت کنند. توجه کنید که لیفت شقیقه نمی‌تواند چین و چروک‌های داخلی پیشانی را از بین ببرد و تنها روی نواحی بیرونی آن تاثیرات جزئی خواهد داشت. بنابراین اگر پیشانی شما مشکلی نداشته و تنها چروک‌هایی در نواحی اطراف چشم‌ها و ابروها ایجاد شده است، لیفت شقیقه روشی مناسب برای رفع این چروک‌ها است. با استفاده از این لیفت می‌توان افتادگی‌های ارثی کناره خارجی چشم و گوشه‌های ابرو را نیز برطرف کرد.

روش‌های انجام لیفت شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه می‌توان از روش‌های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش‌ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت‌بخشی را برای شما ایجاد می‌کنند. روش‌های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره نقاهت نداشته و شما بلافاصله پس از لیفت می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. ضمن اینکه در این روش‌ها نتایج بلافاصله پس از اتمام عمل مشخص است. البته هم در روش‌های بدون جراحی و هم در شیوه جراحی باید مدتی صبر کنید تا عوارض به‌طور کامل برطرف شود. آن‌وقت می‌توانید از نتایج جذاب و شگفت‌انگیز لیفت شقیقه در چهره خود لذت ببرید.

لیفت شقیقه با نخ

این روش که یکی از روش‌های بدون جراحی است، با استفاده از نخ‌های PDO انجام می‌شود. این نخ‌ها از انواع نخ‌های بخیه قابل‌جذب هستند که پس از حدود ۲ یا ۳ سال جذب پوست می‌شوند. بنابراین باید گفت که اثرات لیفت شقیقه با نخ بین ۲ تا ۳ سال ماندگار خواهد بود. در این روش پزشک در جلسات مشاوره محل‌های ورود و خروج نخ را به‌طور دقیقی مشخص می‌کند. پس از آن در روز تعیین شده برای انجام لیفت ناحیه عمل با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌شود.

پس از انجام بی‌حسی پزشک نخ‌ها را با استفاده از سوزن‌های ظریف و باریکی وارد پوست شما کرده و آن‌ها را به‌آرامی به سمت بالا می‌کشد. پس از اینکه کشیدگی دلخواه ایجاد شد، سوزن از محل مشخص شده خارج می‌شود. زخم‌های این روش معمولا تا چند روز قابل تشخیص هستند. بنابراین بهتر است یکی دو روزی از خانه خارج نشوید تا اثرات زخم‌ها به‌طور کامل برطرف شوند. البته اگر نمی‌توانید از محل کار خود مرخصی بگیرید، رفتن به محل کار بلافاصله پس از لیفت شقیقه با نخ هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

لیفت شقیقه با پلکسر

در این شیوه که با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می‌شود، حرارت مشخصی به بافت پوست وارد شده و پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود. این موضوع باعث بالا رفتن پوست شده و چین و چروک‌ها را برطرف می‌کند. این روش آن‌قدر که به نظر می‌رسد دردناک یا سوزنده نیست! در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط ریزی در پوست ایجاد شده و لایه سطحی پوست سوزانده می‌شود. پس از لیفت شقیقه با پلکسر جای زخمی روز چهره شما باقی نمی‌ماند. نتایج لیفت با این روش حدود یک هفته پس از عمل مشاهده می‌شود.

معمولا لیفت شقیقه با پلکسر در طی یک جلسه تکمیل نمی‌شود. پزشک برای اثرگذاری نتایج بسته به میزان افتادگی و نوع پوست بیمار ۳ تا ۴ جلسه را برای او تجویز می‌کند. این جلسات معمولا با فاصله‌های یک یا دو ماهه انجام می‌شوند. نتایج لیفت با پلکسر در حدود ۵ سال باقی می‌مانند. پس این تکرار جلسات شما را ناراحت نخواهد کرد. البته با توجه به نوع پوست، سن افراد و نوع سبک زندگی آن‌ها ماندگاری این روش و دیگر روش‌های لیفت شقیقه متفاوت خواهد بود.

لیفت شقیقه با جراحی

در جلسات مشاوره پیش از لیفت پزشک به‌طور کامل شما را معاینه می‌کند تا ضمن اطلاع از وضعیت سلامت شما، مقدار لیفت موردنیاز و شیوه لیفت متناسب با حالت چهره را تشخیص دهد. پس از آن زمانی برای جراحی تعیین می‌شود و شما باید در روز تعیین شده با رعایت موارد مطرح شده در جلسات مشاوره و همراه داشتن وسایل موردنیاز در بیمارستان حاضر شوید. لیفت شقیقه با جراحی معمولا با بی‌حسی موضعی یا در مواردی بیهوشی عمومی انجام می‌شود. زمان این عمل بین ۱ تا ۲ ساعت بوده و دوره نقاهت آن نیز کم است. درواقع شما پس از انجام عمل لیفت شقیقه در بیمارستان بستری نشده و بلافاصله می‌توانید به خانه برگردید.

نتایج لیفت شقیقه با جراحی تا مدت‌ها باقی خواهد ماند و می‌توان آن را دائمی دانست. علت اینکه این نتایج را دقیقا دائمی نمی‌دانیم این است که عوامل مختلفی می‌تواند بر از بین رفتن نتایج اثرگذار باشد. به‌عنوان‌مثال اگر سبک زندگی یا رژیم غذایی نامناسبی داشته باشید، از پوست خود به‌درستی مراقبت نکنید و مصرف دخانیات را ادامه دهید، نتایج در مدت کوتاه‌تری از بین می‌روند و ممکن است شما نیاز به ترمیم آن‌ها پیدا کنید. در غیر این صورت نتایج جراحی برای همیشه باقی مانده و همواره چهره شما را جذاب و زیبا نگه می‌دارند. لیفت شقیقه با جراحی به سه روش عمده انجام می‌شود که در ادامه درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد :

روش لیفت پوست شقیقه

در این روش برش‌ها بسیار سطحی بوده و چین و چروک‌ها تنها با کشیدن پوست برطرف می‌شوند. این روش مناسب رفع چروک‌هایی است که ریز و سطحی هستند و برای چروک‌های عمیق پوست اثرگذار نیست. همچنین افتادگی‌های جزئی کناره‌های ابرو و چشم را نیز می‌توان با این روش انجام داد. در این روش و دیگر روش‌های لیفت شقیقه با جراحی از دستگاه آندوسکوپ استفاده می‌شود. این دستگاه وارد محل برش‌ها شده و خیلی آرام پوست یا لایه‌های زیرین آن را به سمت بالا می‌کشد. بنابراین ابروها و چشم‌ها در محل‌های موردنظر قرار می‌گیرند و چین و چروک‌ها نیز به‌طور کامل برطرف می‌شوند.

روش SMAS یا لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست

در این روش در ناحیه شقیقه برش‌های کوچکی ایجاد شده و عضله سطحی زیر پوست به سمت بالا کشیده می‌شود. این کشیدگی معمولا در لایه سطحی عضله انجام می‌شود و آسیبی به بافت‌های عضله نخواهد رساند. عمل کشیدن تا زمانی که چین و چروک‌ها برطرف شوند و حالت موردنظر در ابروها و چشم بیمار ایجاد شود، ادامه خواهد یافت. توجه کنید که کشیدن پوست و لایه‌های زیرین آن کاری تخصصی بوده و نیازمند مهارت و تجربه است. بنابراین برای آن‌که نتیجه لیفت شقیقه به این روش در دو طرف صورت شما قرینه باشد، باید حتما به یک پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید.

روش MACS یا لیفت شقیقه با کشیدن لایه بسیار عمیق زیر پوست

در این روش نیز همان برش‌های روش قبل زده می‌شود. تفاوت روش MACS با SMAS در این است که در روش اول لایه‌های عمیق زیر پوست یا ساب پریوستئال کشیده می‌شوند. در نتیجه با استفاده از آن می‌توان چروک‌های عمیق‌تر را برطرف کرده و نتایج را ماندگارتر کرد. بنابر تشخیص پزشک ممکن است در این روش برش‌ها کمی عمیق‌تر زده شوند. اما جای نگرانی نیست. چراکه برش‌ها معمولا آن‌قدر ظریف هستند که مدتی پس از جراحی تشخیص محل آن‌ها کار مشکلی خواهد بود.

مزایای لیفت شقیقه

از جمله مهم‌ترین مزیت‌های لیفت شقیقه، زیباتر و جوان‌تر کردن چهره شما است. در لیفت شقیقه این کار با بالا کشیدن ابروها و چشم‌ها یا برطرف شدن چین و چروک‌های اطراف این نواحی انجام می‌شود. این موضوع باعث ایجاد تقارن در حالت ابروها شده و چهره شما را شاداب‌تر می‌کند. علاوه بر این می‌توانید حالت موردنظر خود را در چشم‌ها یا ابروها ایجاد کنید و آن‌ها را کمی به سمت بالا بکشید. بنابراین چهره شما زیباتر شده و چشم‌هایتان درشت‌تر به نظر می‌رسند.

معایب و عوارض

رایج‌ترین عوارض پس از لیفت شقیقه با هریک از روش‌های معرفی شده تورم، قرمزی، التهاب و کبودی است. این علائم مدت کوتاهی پس از لیفت برطرف شده و نگران‌کننده نیستند. درواقع در طولانی‌ترین حالت علائم تا دو هفته پس از جراحی وجود خواهند داشت. بنابراین اگر برای مدت طولانی‌تری آن‌ها را مشاهده کردید، حتما به پزشک اطلاع دهید. البته در مواردی کبودی‌های جزئی حتی تا دو ماه پس از عمل جراحی لیفت شقیقه نیز دیده شده است. همچنین ممکن است تا چند ساعت یا یکی دو روز پس از لیفت در شقیقه‌های خود احساس بی‌حسی داشته باشید. این احساس موقتی است و با برطرف شدن اثر داروی بی‌حسی رفع خواهد شد.

در مواردی ممکن است محل‌های برش جراحی یا ورود و خروج نخ‌ها کمی خارش داشته باشد. این خارش معمولا قابل‌تحمل است اما اگر از حد تحمل شما خارج شد حتما برای دریافت پماد ضد خارش با پزشک خود مشورت کنید. لیفت شقیقه مشکلی در موهای شما ایجاد نکرده و با خونریزی یا ریزش مو همراه نیست. علائم شدیدتر لیفت شقیقه می‌تواند سردرد یا سرگیجه باشد. در صورت مشاهده هریک از این علائم بهتر است در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

توصیه های قبل از لیفت

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

هزینه‌های لیفت شقیقه

بسته به اینکه از کدام روش برای لیفت شقیقه استفاده می‌کنید، هزینه‌های شما متفاوت خواهد بود. معمولا قیمت لیفت شقیقه با نخ و لیفت شقیقه با جراحی دارای بالاترین قیمت در میان روش‌های جراحی است. توجه کنید که این عمل عملی بسیار تخصصی و حرفه‌ای است. بنابراین بهتر است گول ارزان بودن قیمت کلینیک‌ها را نخورده و بدون تحقیق لیفت شقیقه را در آن‌ها انجام ندهید. علاوه بر شیوه انجام عمل، نوع پوست بیمار، سن و میزان افتادگی نیز می‌تواند در هزینه‌های لیفت شقیقه موثر باشد.

هزینه لیفت شقیقه بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد. (بهار ۱۴۰۰)

پرسش و پاسخ با پزشک متخصص

آیا لیفت شقیقه تنها برای برطرف کردن چروک‌های گوشه چشم مناسب است؟

خیر. این روش می‌تواند روشی مناسب برای رفع افتادگی چشم‌ها و ابروها باشد و برای فرم دهی به آن‌ها استفاده شود. علاوه بر آن با استفاده از لیفت شقیقه در کنار لیفت ابرو می‌توانید حالت ابروهای خود را زیباتر هم بکنید. این روش می‌تواند بر روی حالت گونه شما نیز تاثیر بگذارد و به‌طورکلی باعث بشاش‌تر شدن چهره شما شود.

آیا لیفت شقیقه همان لیفت ابرو یا پیشانی است؟

خیر. در لیفت شقیقه تنها قسمت‌های بیرونی پیشانی شما تحت تاثیر قرار می‌گیرند. بنابراین شما نمی‌توانید این روش را برای از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی استفاده کنید. ضمن اینکه در روش‌های لیفت ابرو کل ابرو تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما در لیفت شقیقه تنها می‌توان گوشه ابرو را به سمت بالا کشید. البته ترکیب لیفت شقیقه با این دو لیفت و حتی لیفت چشم می‌تواند نتایج رضایت‌بخشی را برای شما ایجاد کند.

آیا جای بخیه‌های لیفت شقیقه با جراحی مشخص خواهد بود؟

برش‌های انجام شده در این روش آن‌قدر ظریف هستند که اثرات آن‌ها پس از مدتی به‌طور کامل از بین می‌رود. اما برای اطمینان بیشتر از مشخص نبودن جای بخیه‌ها، پزشک برش‌ها را در محل رویش موها میزند. بنابراین جای این برش‌ها به‌هیچ‌وجه قابل تشخیص نخواهد بود.

بهترین زمان برای انجام لیفت شقیقه چه زمانی است؟

معمولا لیفت صورت زمانی انجام می‌شود که کناره‌های ابروها یا چشمان شما در اثر افزایش سن افتادگی پیدا کرده یا چروک خورده باشد. بنابراین بهترین زمان برای انجام لیفت شقیقه زمانی است که شما این موارد را در چهره خود مشاهده کنید. اما اگر این موارد در جوانی در چهره شما ایجاد شده و علت آن ارث، بیماری یا هر مورد دیگری است، باید برای تشخیص بهترین روش لیفت به پزشک مراجعه کنید. به توصیه پزشکان بهتر است این عمل در سنین ۱۷ تا ۲ سالگی انجام شود.

بهترین محل برای انجام لیفت شقیقه کجا است؟

کلینیک خانه سفید دارای پزشکان متخصص و بسیار ماهری است که می‌توانند به بهترین نحو لیفت شقیقه را برای شما انجام دهند. قیمت لیفت شقیقه در این کلینیک بسیار مناسب بوده و همواره نتایجی جذاب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران ۴٫۵ ۵٫ تعداد رای ها ۴۶

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است …

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

لیفت شقیقه یا چشم از زبان بهترین دکتر لیفت شقیقه بعلاوه فیلم واقعی عمل لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا بالا کشیدن چشم چگونه انجام می‌شود؟ آیا لیفت چشم و شقیقه برای هر کسی و در هر سنی قابل انجام است؟ لیفت چشم با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟ چند وقت بعد از عمل تاثیر دیده می‌شود؟ آیا لیفت، درمانی دائمی برای رهایی از دست چین و چروک‌های صورت است؟

چه روش‌های مکمل دیگری برای لیفت شقیقه وجود دارد؟ و بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و هر آن چیزی که باید درباره لیفت شقیقه یا چشم بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به جواب مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

لیفت شقیقه با اندوتاین چگونه انجام می شود و چه مزایایی نسبت به سایر روش ها دارد؟  در ویدئو زیر دکتر نجف بیگی درباره کشیدن چشم و شقیقه با اندوتاین صحبت می کنند. تماشای این ویدئو را از دست ندهید.

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

سرفصل مطالبی که در این مقاله می خوانید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

خلاصه مقاله

لیفت شقیقه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی روبه‌روی آینه بایستید و با انگشتان‌تان، قسمت انتهایی ابروها را به سمت بالا بکشید. معمولا با انجام این کار جذابیت چهره شما بیشتر می‌شود. علت این موضوع چیست؟ بالا رفتن دم ابروها تا این اندازه زیبایی برای چهره ایجاد می‌کند؟ آیا این کار را نمی‌توان با بوتاکس انجام داد؟ پاسخ این سوال منفی است. بالا بردن ابروها با تزریق بوتاکس، هیچ‌گاه مثل لیفت شقیقه نخواهد بود.

در واقع، با کشیدن شقیقه‌ها به سمت بالا، تنها دم ابروها بالا نمی‌رود، بلکه فرم چشم‌ها نیز جذاب‌تر می‌شود و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. همین موضوع، موجب زیباتر شدن افراد می‌شود. احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که کاش چهره شما به صورت طبیعی همین طور بود.

در قرن حاضر، می‌توانید خوشحال باشید چون آرزوی شما، به واقعیت می‌پیوندد و شما می‌توانید همین زیبایی را به‌صورت دائمی داشته باشید.

لیفت شقیقه، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار و فوق‌العاده است که نتیجه آن هر انسانی را وسوسه می‌کند. زمان کوتاه جراحی و دوران نقاهت کوتاه در کنار نتیجه هیجان‌انگیز لیفت شقیقه، از پارامترهایی است که جذابیت این جراحی زیبایی را افزایش داده است.

با انجام لیفت شقیقه، فرم ابروها به سمت بالا مایل می‌شود، چین و چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه چشم‌ها از بین می‌رود و در نهایت، فرم چشم‌ها کشیده‌تر و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. قطعا همین‌ تغییرات برای افزایش زیبایی و جذابیت چهره شما کافی است.

در این جراحی، پزشک به‌وسیله بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، نسبت به لیفت شقیقه اقدام می‌کند. پزشک با بررسی چهره از نظر زیبایی شناسی و درک میزان لیفت موردنیاز آن، اقدام به ایجاد برش در ناحیه شقیقه می‌کند و پوست آن را تا حد موردنیاز کشیده و سپس، بخیه می‌کند. همین تغییر کوچک، چهره شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه از انجام لیفت شقیقه، باید به پزشک متخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید تا با استفاده از تجربیات و تخصص پزشک، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب کنید.

یادتان باشد، مراجعه به پزشکان بی‌تجربه، عواقب نامطلوبی خواهد داشت و در نهایت، هم ضرر و زیان مالی را تجربه خواهید کرد و هم زیبایی و سلامتی‌تان درخطر خواهد افتاد.

پس سعی کنید، با تحقیقات کافی و شناخت زیاد، بهترین متخصص را برای انجام لیفت شقیقه انتخاب کنید. یادتان باشد که هر انتظاری از این جراحی دارید، باید در جلسه مشاوره اولیه با متخصص بیان کنید و بعد از راهنمایی پزشک، بهترین تکنیک لیفت شقیقه را انتخاب کنید.

لیفت شقیقه چیست؟

هنگامی که سن رفته رفته بالا می‌رود، میزان چربی‌های زیر پوست صورت نیز به‌تدریج کم‌تر می‌شود. به همین دلیل پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود.

افتادگی پوست در بخش‌های مختلف چهره مانند پیشانی، شقیقه، پلک و گوشه چشم ایجاد چین و چروک می‌کند. کشیدن پوست شقیقه یا لیفت پیشانی می‌تواند این چروک‌ها را برطرف کند تا چهره شما جوان‌تر شود.

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Tempo al Lif ) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است.

در عمل بالا کشیدن شقیقه، معمولا پوست و لایه‌های زیرین پوست شقیقه کشیده می‌شود تا چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی از بین برود. در واقع لیفت شقیقه با روش اندوسکوپیک و با ابزار اندوتاین انجام می گیرد و مانند لیفت صورت با اندوتاین به زیبایی صورت کمک می کند.

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Tempo al Lif ) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است.

کشیدن پوست شقیقه چه تغییری در چهره ایجاد می‌کند؟

با عبور از دهه سی و وارد شدن به دهه چهل زندگی، گاهی چروک‌هایی در گوشه چشم و ابرو ایجاد می‌شود که چهره افراد را بیشتر از سن واقعی آن‌ها نشان می‌دهد؛ درخشندگی و زیبایی چشم‌ها را کاهش می‌دهد و حس پیر شدن را در فرد ایجاد می‌کند. همچنین با بالا رفتن سن و ورود به دهه پنجم زندگی، افتادگی و چین‌خوردگی در گوشه‌های چشم و ابرو، یک قیافه همیشه خسته، ناراحت و نگران در چهره افراد ایجاد می‌کند.

کشیدن پوست شقیقه، حالت پیری را رفع و چهره را خوشحال و شاداب می‌کند. بد نیست بدانید که معمولا افتادگی شقیقه و چروک گوشه چشم، نسبت به چین و چروک پیشانی، صورت افراد را پیرتر نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده جراحی های چشم مانند عمل چشم گربه ای با استقبال زیادی روبرو باشد.

با کمک لیفت شقیقه در کنار انجام لیفت ابرو، می‌توان به چشم‌ها حالت درشت و کشیده داد. افزون بر این که این روش، افتادگی گوشه چشم و ابرو را برطرف می‌کند، می‌تواند بر بافت‌های گونه نیز تاثیر مثبت بگذارد. البته باید توجه داشت با این که کشیدن پوست شقیقه، عمل جراحی بسیار ساده، موثر و البته با ماندگاری بالایی است اما برای همه افراد مناسب نیست و همیشه توصیه نمی‌شود.

کسانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها می‌خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

معمولا با بالا رفتن سن، نشانه‌هایی در چهره نمایان می‌شود که با کمک بالا کشیدن شقیقه می‌توان آن‌ها را از بین برد اما برای انجام لیفت باید به این موارد توجه داشت:

اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد.

عمل لیفت شقیقه چگونه است؟

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

برای کسانی که نیاز به کشیدن زیاد پوست ندارند، می‌توان تنها از روش کشیدن پوست شقیقه برای انجام عمل لیفت بهره برد. اگر شدت چین و چروک گوشه چشم و شقیقه زیاد باشد، بهتر است از روش‌های دیگر لیفت شقیقه بهره برد.

امروزه روش‌هایی مانند SMAS (لایه میانی زیر پوست) و یا MACS (لایه بسیار عمیق زیر پوست) نیز برای کشیدن پوست شقیقه به‌کار می‌رود. در این روش‌ها، لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند که نتیجه لیفت بهتر و ماندگارتر می‌شود. همچنین حالت پوست و کشیدگی نوک ابرو و گوشه چشم نیز طبیعی‌تر خواهد شد.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود.

روشن است که اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد. در چنین مواردی، پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد، بی‌شک نسبت به یک جراح عمومی، توانایی بیشتری خواهد داشت. جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در واقع به تخصص و دانش پزشکی، دستانی هنرمند و البته تجربه بالا نیاز دارد.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. این عمل حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد. اگر عمل با بی‌هوشی انجام شود، فرد باید ۸ ساعت پیش از عمل ناشتا باشد. همچنین تا چند روز پیش از جراحی باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، خودداری کرد.

برای اگاهی از ویژگیهای بهترین جراح لیفت صورت در تهران این مقاله را بخوانید.

مراقبت های پیش از انجام لیفت شقیقه

قبل از اینکه جراحی لیفت شقیقه را انجام دهید نیاز است تا مواردی را اماده کنید با اینکار روند انجام و بهبودی بعد از انجام لیفت شقیقه را اسان تر می کنید:

برای آشنایی با روش های لیفت ابرو مطالعه مقاله درمان افتادگی ابرو با جراحی یا بدون جراحی را پیشنهاد میکنیم.

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت شقیقه

فرد باید به دستورات پزشک متخصص خود به‌طور کامل عمل کند و در صورت بروز هرگونه مشکل غیرطبیعی، او را در جریان قرار دهد. با این حال به طور کلی افراد چنین فرایندی را پس از لیفت شقیقه پشت سر حواهند گذاشت:

نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

آیا لیفت شقیقه دائمی است؟ و نتیجه عمل کشیدن پوست شقیقه

لیفت شقیقه، هیچ زخم یا اثر مشخصی در چهره شما باقی نمی‌گذارد. نتیجه لیفت پس از عمل قابل مشاهده است اما برای دیدن نتیجه نهایی و دلخواه باید صبر کرد تا کبودی و ورم از بین برود. بد نیست اشاره شود، نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

همچنین در لیفت شقیقه، خطر خونریزی و ریزش مو در محل عمل وجود ندارد. ماندگاری کشیدن پوست شقیقه معمولا همیشگی است و فرد تا سنین کهن‌سالی و ایجاد افتادگی‌های شدید در پوست، نیازی به تکرار آن نخواهد داشت.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

درمان‌های مشابه یا مکمل لیفت شقیقه چیست؟

معمولا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی یا ابرو، اشتباه گرفته می‌شود. در واقع در لیفت پیشانی، تمام پوست پیشانی و همچنین تمام ابرو به بالا کشیده می‌شود؛ همچنین چین و چروک پیشانی و افتادگی ابرو رفع می‌گردد.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

معمولا در کسانی که به دلیل افزایش سن، حالت چهره‌شان پیرتر شده است، در کنار لیفت شقیقه می‌توان از عمل جراحی افتادگی پلک بالا یا بلفاروپلاستی نیز بهره برد. این کار به درشت‌تر شدن چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره بسیار کمک می‌کند. این دو عمل را به‌طور همزمان نیز می‌توان انجام داد.

آیا تا به‌حال قبل و بعد از لیفت ابرو را به صورت ویدئویی دیده اید؟ در ویدیو زیر نمونه لیفت ابرو توسط دکتر ارش نجف بیگی را مشاهده میکنید:

آیا لیفت بدون جراحی موثر است؟

برخی از افراد تمایلی به عمل جراحی ندارند و به دنبال روش‌های بدون جراحی برای رفع چین و چروک اطراف چشم خود هستند. در این صورت به روش‌هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آوردند که ماندگاری بالایی ندارند. برای مثال بوتاکس توانایی زیادی در انجام لیفت ندارد و باید چند بار انجام شود تا نتیجه بهتری در رفع چین و چروک‌های ریز داشته باشد.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه و پوست صورت را در این مقاله بخوانید.

بهترین دکتر برای لیفت شقیقه چه کسی است؟

برای انجام جراحی لیفت شقیقه باید دقت داشته باشید تا جراحی را انتخاب کنید که تجربیات بالایی در حوزه ی جراحی های زیبایی صورت داشته باشد . زیرا صورت نقطه ی بسیاری حساسی است و کوچک ترین بی تجربگی می تواند ریسک عمل را بالا ببرد و

جراح با تجربه لیفت شقیقه کسی است که نمونه جراحی های گذشته اش قابل قبول باشد و مورد قبول بیماران واقع شود .شما می توانید با مراجعه به کلینیک جراح لیفت شقیقه و یا استفاده از سایت های اینترنتی نمونه کارهای دکتر مورد نظر خود را مشاهده کنید .

به تحصیلات و سال های فعالیت پزشک نیز باید توجه کرد . پطشکی که قادر به انجام جراحی های زیبایی صورت و جراحی پلاستیک موفق در طول طبابت خود است می تواند گزینه ی خوبی برای انجام لیفت شقیقه باشد .

یک جراح خوب لیفت شقیقه درای تیم همراه حرفه ای نیز خست. تیمی که جراح را در طی عمل همراهی می کند باید با تجربه حرفه ای و مورد قبول باشد . پس در هنگام مراجعه به کلینیک به کادر همراه جراح نیز توجه فرمایید.

بهتر است هنگام چک کردن سوابق جراح مورد نظر دقت فرمایید که دیگر جراحی های صورت که توسط پزشک انجام شده است در چه سطحی است و بیمارانی که قبلا جراحی زیبایی صورت پیش جراح انجام داده اند چه نظراتی دارند .

اگر هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با مشاوران پزشکی کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

در نهایت برای لیفت شقیقه چه باید کرد؟

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ چرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

mayocli ic

حال که درباره لیفت چشم و شقیقه اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

برش های لیفت شقیقه در کجاست؟

جراحی لیفت شقیقه از طریق برش های کوچک ۲ الی ۲.۵ سانتی در ناحیه شقیقه ها انجام می شود و به دلیل کوچک بودن جای برش ها نیازی به کوتاهی موی سر در محل برش جراحی نیست.

انواع روش های لیفت شقیقه کدام است؟

لیفت شقیقه به دو روش اندوسکوپی و بدون آن انجام می‌شود که امروزه در روش لیفت آندوسکوپیک از ابزارهای نوین اندوتاین استفاده می شود.

افراد در چه محدوده سنی مناسب برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

عمل جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد و برای افرادی که دچار افتادگی عضله هستند قابل انجام است.

آیا لیفت شقیقه بدون بی هوشی انجام می شود؟

انجام عمل لیفت شقیقه هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام است. که در معاینه فرد توسط جراح با توجه به شرایط جسمانی فرد در این مورد تصمیم گیری می شود.

لیفت شقیقه با جراحی

    نظرات بسته شده اند

مطلب بعدی مطلب قبلی