قیام عثمان فصل ۳ قسمت ۷۸


قیام عثمان فصل ۳ قسمت ۷۸

برای تماشای پیش نمایش قسمت جدید سریال Kurulus Osman، همراه ما باشید. فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ در انتهای نوشتار پیوست شده است.


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ ؛ Ku ulus Osma با زیرنویس فارسی

برای تماشای پیش نمایش قسمت جدید سریال Ku ulus Osma ، همراه ما باشید. فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ در انتهای نوشتار پیوست شده است.

سریال ترکی قیام عثمان قسمت ۷۸ در ادامه داستان زندگی عثمان، پادشاه ترک است. عثمان بیگ، پس از اینکه سلطان مسعود مجبور شد به قونیه بازگردد، فرماندهی ارتش ترکیه را بر عهده گرفت.

او با برنامه ریزی استراتژی خود، سرنوشت جنگ را تغییر داد. عثمان برای از بین بردن سربازان مقدونی که نیزه و سپر داشتند، استراتژی ایجاد کرد. فرماندهی ارتش دشمن برعهده دوکاس بود، که اساس ارتش بیزانس را تشکیل می‌دهد. او حساب کرد که اگر اتحاد ارتش به هم ریزد، اردوی ارتش از هم خواهد پاشید.

فصل سوم این سریال دنباله وقایع فصل دو را مطرح می‌کنند. در نوشتار فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ بخشی از فصل‌های گذشته، و آنچه در فصل سه نمایش داده خواهد شد بیان شده است. برای تماشای پیش نمایش قیام عثمان قسمت ۷۸ زیرنویس فارسی تا انتها همراه ما باشید.

لینک دانلود قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان در این جستار پیوست شده است. به این ترتیب می‌توانید به تماشای فراگمان قسمت ۷۸ قیام عثمان بنشینید و از این سریال تاریخی با تم اسلامی لذت ببرید.

فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸

Ku ulus Osma با زیرنویس فارسی

بوراک اوزچیویت، رغیب ساواش،‌ ییلدیز چاعری و اوزگور تورر از بازیگران مطرح و محبوب ترکیه هستند؛ که در این سریال هیجان‌انگیز تاریخی ترکی ایفای نقش می‌کنند. این سریال تاریخی و اکشن ترکی، ساخته‌ی یکی از شاخص‌ترین کارگردانان ترکیه بنام گون‌آی است.

بیشتر بخوانید:

گروهی از نویسندگان ترک، با الهام از تاریخ و داستان زیست غریب و پر مایه‌ی عثمان اول بنیانگذار سلسله بزرگ عثمانی، فیلم‌نامه این سریال را نوشته‌اند. در ادامه این نوشتار می‌توانید تیزر قسمت ۷۸ قیام عثمان را به راحتی، از کانال تلگرام فیگار دانلود کنید.

داستان سریال قیام عثمان در پایان فصل دوم به اینجا رسید که شش ماه از پیروزی عثمان بیگ بر ارتش بیزانس گذشته بود و عثمان در سوگوت سپری می‌کرد، خبری که قبیله کایا مشتاقانه منتظر آن بودند آمد.

وقتی درد زایمان مالهون خاتون آغاز شد، این خبر به گوش عثمان بیگ رسید. بالا خاتون به همراه ماماها، لحظه‌ای مالهون خاتون را ترک نکرد. او شخصا مژده سلامتی فرزند و مادر را به عثمان بیگ داد.

بیشتر بخوانید:

عثمان بیگ، با دیدن پسرش بسیار متاثر شد. او به مالهون خاتون گفت:

تو نه تنها یک پسر، بلکه جهان را به من هدیه کردی. اگر به من اجازه دهی، می‌خواهم نام او را اورهان بگذارم. هم‌نام شخصی که شهرهای زیادی را فتح و تاسیس کرد. و بر آن‌ها با عدالت حکومت نمود.

عثمان بیگ در گوش راست پسرش اذان خواند و در گوش چپ، نام او را زمزمه کرد و گفت: “پسر، ای پسرمن! نام تو را پدرت عثمان، پسر ارطغرل غازی داده است. سن تو را هم خدا زیاد کند. بندگان و فرشتگان آسمان بدانند که نام تو زین پس اورهان خواهد بود.”

بیشتر بخوانید:

بالا خاتون نیز در قسمت پایانی و قبل از شروع فصل سوم سریال عثمان خبرهای خوبی داد. بالا خاتون با حالت خاصی گفت: “شما به ارباب ما یک پسر دادید، بنابراین من پروردگارم را شکر می‌کنم مالهون خاتون. و اما اگر صحبت از امتحان من باشد، خدا رو شکر با صبر گذشت و با دعاها قبول شد و من حامله‌ام. بیشتر از همه به این خاطر خوشحالم که پسرتان در راه دشوارش تنها نخواهد بود. خداوند خوشحالی مادر شدن را برای من هم رقم زد. اکنون من برادر اورهان را حمل می‌کنم.”

در طرف دیگر داستان، عثمانی‌ها پس از مبارزه سخت، توانستند ترک‌ها را دور هم جمع کنند. عثمان بیگ پس از مرگ پدرش ارطغرل غازی، از دستورات وی پیروی کرد و مدت زیادی را با مغولان و امپراطوری بیزانس نبرد کرد.

ارطغرل، پدر عثمان یکم بنیان‌گذار امپراتوری عثمانی بود. بعد از فتوحات و موفقیت‌هایی که ارطغرل، رهبر ایل قایی در نبرد با صلیبیون و مغول‌ها کسب می‌کند، سلطان سلجوقی، علاءالدین کیقباد، به پاس تقدیر وی را حاکم بر مناطق دومانیچ، سوگوت و اطراف آن می‌کند. ارطغرل نیز در سوگوت درگذشت و در آنجا به خاک سپرده شد.

مطالبی دیگر از سایت فیگار که ضمن نوشتار فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ می‌توانند مورد توجه شما باشند:

در طول مبارزه سخت، عثمان همراهان و ملازمان جدیدی پیدا کرد که از او حمایت می‌کردند. اما شخص مورد علاقه‌ او، بامسی گم گشته بود. عثمان، ارتش نیکلاس را تخریب کرد و بلافاصله پس از قتل توگای شامان سیاه، انتقام دوستش را گرفت.

عثمان برای تحقق وصیت پدرش، با مالهون دختر عمور ازدواج کرد. مالهون خیلی زود باردار شد و عثمان با نگرانی منتظر وارث خود بود. عثمان نام اورهان را به پسرش داد و به همه اعلام کرد که اورهان دولتی ساخته بود که ترک‌ها آرزوی آن را دارند.

عوامل سریال قیام عثمان

بیشتر بخوانید:

لینک تماشا و دانلود فراگمان قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان

فراگمان اول قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان

فراگمان دوم قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان

از همراهی شما تا انتهای نوشتار فراگمان سریال قیام عثمان قسمت ۷۸ با زیرنویس فارسی سپاس‌گزار هستیم. در این نوشتار فراگمان اول قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان و فراگمان دوم قسمت ۷۸ سریال قیام عثمان را برای شما تهیه نمودیم. می‌توانید با مراجعه به کانال تلگرامی فیگار فایل خود را دانلود کنید.

حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید. به این صورت می‌توانید علاوه بر اشتراک نظرتان در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را در فیگار انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

قیام عثمان فصل ۳ قسمت ۷۸

    نظرات بسته شده اند

مطلب بعدی مطلب قبلی