طراحی کنیم و بسازیم


طراحی کنیم و بسازیم

جواب درس ۸ علوم ششم طراحی کنیم و بسازیم ⭐️ گام به گام سوالات فکر کنید و جمع آوری اطلاعات و گفت و گو درس هشتم کتاب علوم پایه ششم صفحه ۶۰ تا ۶۴


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

جواب درس هشتم علوم ششم ❤️ پاسخ فصل ۸ طراحی کنیم و بسازیم

پاسخ تمام سوالات درس هشتم ۸ کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی ، جواب گفت و گو و آزمایش کنید و جمع آوری اطلاعات و کاوشگری فصل هشت علوم پایه شش ابتدایی

جواب درس هشتم علوم پایه ششم : در این نوشتار جواب گفت و گو و کاوشگری و سوال های داخل متن درس هشتم ۸ علوم ششم درس طراحی کنیم و بسازیم صفحه ۶۰ ، ۶۱ و ۶۴ به همراه پاسخ های مربوط به درس ۸ علوم پایه ششم را برای تان آماده کردیم. با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب درس نهم علوم ششم

جواب فعالیت های درس ۸ علوم تجربی ششم

در پاسخ به سوالات فصل ۸ علوم ششم داریم :

تاکنون چند نوع خودرو دیده‌اید؟ چند نمونه از آنها را نام ببرید. هریک از خودروهای زیر برای رفع چه نیازهایی ساخته شده‌اند؟

خودروهای سواری: برای حمل و نقل بین شهری و بین شهریخودروهای باری (مثل کامیون): برای حمل کالا و تجهیزاتوسایل نقلیه کشاورزی: ​​برای استفاده در کارهای کشاورزیماشین سنگین: برای حمل بار

جواب گفت و گو صفحه ۶۰ علوم ششم

خودروهایی را که در تصویر می‌بینید، بر اساس ویژگی‌های زیر مقایسه و درباره‌ٔ آنها گفت‌وگو کنید.

جواب کاوشگری صفحه ۶۱ و ۶۲ و ۶۳ علوم ششم

درباره‌ٔ اینکه «چگونه می‌توانید خودرویی (وسیله‌ای) بسازید که بدون استفاده از انرژی الکتریکی و گرمایی، مسافتی طولانی را بپیماید، روی خط راست حرکت کند و همچنین به اندازه‌ٔ کافی محکم باشد» کاوش کنید.برای انجام این کار،

الف) مشخص کنید یک خودرو از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

بدنه خودروچرخ هاموتورفرمانداشبوردشیشهچراغدررینگلاستیک و پلاستیک

ب) چه چیزهایی بر حرکت خودرو اثر می‌گذارد؟

پ) چگونه یک خودرو بدون استفاده از انرژی الکتریکی و گرمایی می‌تواند حرکت کند؟

ما می توانیم از انرژی باد و خورشید برای ساخت خودرویی استفاده کنیم که بتواند بدون استفاده از انرژی الکتریکی و گرمایی حرکت کند. همچنین می توانیم از نیرویی که آب ایجاد می کند برای حرکت چرخ دنده ها استفاده کنیم.

اکنون با توجه به این موارد،۱ـ هریک از افراد گروه طرح و نظر خود را درباره‌ٔ خودرویی که می‌خواهد بسازد، روی کاغذ (دفتر علوم) بنویسد یا تصویر آن را نقاشی کند.

پیشنهاد من:میخوام ماشینی بسازم که اول از همه از وسایل دور ریختنی و ساده باشه که هزینه ای برای تولیدش نداشته باشه و صرفه جویی بشه. پس از آن خودروی مورد نظر من نباید برای حرکت از هیچ انرژی الکتریکی یا سوخت فسیلی استفاده کند و با استفاده از نیرو یا فنر یا نور خورشید و باد حرکت کند.

٢ـ با همفکری یکدیگر، طرح‌های پیشنهادی اعضای گروه را بررسی و از میان آنها طرحی را که مناسب‌تر است، انتخاب کنید. توجه داشته باشید این طرح می‌تواند ترکیبی از طرح همه‌ٔ افراد گروه باشد.

طرح پیشنهادی گروهی : با مشورت همه اعضا تصمیم گرفته شد برای ساخت بدنه کار از بطری یا قوطی نوشابه که دور ریخته می شود و برای ساخت چرخ ماشین از درب بطری استفاده شود. برای جابجایی ماشین هم از بادکنک استفاده می کنیم.

٣ـ خودروی خود را با استفاده از ابزار و موادی که در اختیار دارید، بسازید و برای آن یک نام انتخاب کنید.

خودرو اژدر ، تندر ، تیزرو

۴ـ خودرویی را که ساخته‌اید روی یک سطح شیب‌دار قرار دهید و رهایش کنید. مشاهدات خود را در جدول زیر بنویسید.

۵- بهبود ویژگی‌های خودرو: ویژگی‌های خودروی خود را در گروه بررسی کنید و تصمیم بگیرید برای اینکه خودروی شما مسافت طولانی‌تری را روی خط مستقیم بپیماید و همچنان استحکام خود را حفظ کند، چه تغییراتی در آن می‌دهید؟

۶ـ با توجه به تغییرات پیشنهادی خود، خودروی نمونه ٢ را بسازید و با انجام آزمایش، عملکرد آن را مشاهده و یادداشت کنید. آیا عملکرد آن بهبود یافته است؟

پاسخ: بله کاملا بهبود یافته است.

جواب کاوشگری صفحه ۶۴ علوم ششم

با توجه به دانش، تجربیات و نتایجی که به دست آورده‌اید و با به کارگیری وسایل مناسب و جدید، درباره‌ٔ اینکه «چگونه می‌توانید خودرویی بسازید که با استفاده از انرژی الکتریکی حرکت کند و تا آنجا که ممکن است، مسافت طولانی‌تری را روی خط مستقیم حرکت کند» کاوش کنید.

برای ساخت ماشینی که با برق یا انرژی الکتریکی کار می کند می توانیم طبق فیلم آموزشی که داخل گوگل جستجو کنید می آید از آرمیچر استفاده کنیم.

جواب فعالیت صفحه ۶۴ علوم تجربی ششم

با راهنمایی آموزگار خود، مسابقه‌ای بین خودروهای ساخته شده برگزار کنید. می‌توانید از اولیای خود و نیز دانش‌آموزان کلاس‌های دیگر برای تماشای این مسابقه دعوت کنید. همچنین با تهیه ی عکس و فیلم، گزارشی از مسابقه‌ی امسال را آماده و در مدرسه نگهداری کنید.

همچنین بخوانید : جواب درس هفتم علوم ششم

💥 دانش آموزان پایه ششمی تا اینجا گام به گام تمام فعالیت ها و تمرین های درس هشتم علوم ششم درس طراحی کنیم و بسازیم را برای تان گذاشتیم. اگر سوالی داشتید در قسمت دیدگاه، نظر خود را برای ما بنویسید. در ضمن برای پیدا کردن بهتر در گوگل می توانید آخر عبارتی که جستجو میکنید عبارت ماگرتا را اضافه کنید. این طوری زودتر به ما میرسید.🧐👌

طراحی کنیم و بسازیم

    نظرات بسته شده اند