سامانه بارشی اهواز


سامانه بارشی اهواز

اهواز – ایرنا – مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه هفته جاری و کاهش دما از فردا چهارشنبه در استان خبر داد.


به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی / 5. تعداد رای:

برچسب‌ها

ورود سامانه جدید بارشی همراه با کاهش دما در خوزستان

اهواز – ایرنا – مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه هفته جاری و کاهش دما از فردا چهارشنبه در استان خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری  بیان کرد: بر اساس هشدار سطح زرد، ورود سامانه بارشی جدید از اواسط روز پنجشنبه تا اواخر جمعه هفته جاری، سبب رگبار، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در بیشتر نقاط خوزستان به ویژه مناطق شمال، شرق و ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد؛طی امروز بارش‌های پراکنده در مناطق شرقی و ارتفاعات دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از فردا تا روز پنجشنبه شاهد کاهش سه تا چهار درجه‌ای در دماهای صبحگاهی خواهیم بود؛ شمال خلیج فارس تا اواخر وقت امروز مواج است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته گتوند با ۲۶ و دهدز با ۸.۲ سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۳ و حداقل ۱۵.۸درجه سانتیگراد گزارش شده است.

سامانه بارشی از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته جاری بر خوزستان حاکم بود و بیشترین میزان بارندگی ایستگاه‌های باران سنج هواشناسی خوزستان در روستای هفت شهیدان دربخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان با ۱۰۵ میلیمتر و شوشتر با ۸۳.۲ میلیمتر ثبت شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

سواحل و جزایر هرمزگان در کانون توجه دولت سیزدهم

بندرعباس – ایرنا – رییس جمهور در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان،…

سرمربی تیم ملی کشتی با خانواده شهید مدافع حرم در گرگان دیدار کرد

گرگان- ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی روز جمعه به…

رییس جمهور:شعار ساخت چهار میلیون مسکن را محقق می‌کنیم

بندرعباس-ایرنا -رییس جمهور گفت: ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت…

امامان جمعه سراسر کشور: غیرت دینی عامل نجات کشور است

استانها-ایرنا- امامان جمعه سراسر کشور با اشاره به فرمایش‌های رهبر…

آغاز فعالیت سامانه بارشی در خوزستان از اواخر وقت امشب

ایسناخوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز فعالیت سامانه بارشی در استان از اواخر وقت امشب خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از اواخر وقت امشب فعالیت سامانه بارشی از سمت جنوب غرب استان خوزستان آغاز خواهد شد. این سامانه تا سه‌شنبه هفته آینده  به تناوب سبب بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات و تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد.

وی افزود: اوج فعالیت سیستم در روزهای پنجشنبه و سپس از اواخر شنبه تا اواخر دوشنبه هفته آینده و بیشترین حجم بارش‌ها در مناطق جنوبی، شرقی و شمال شرقی خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته شوش با ۱۹.۷ و ایذه با ۰.۴- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۱۸.۸ و ۴.۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

انتهای پیام

سامانه بارشی اهواز

    نظرات بسته شده اند